חברת קומפיוטסט ישראל הוקמה בשנת 1986 על ידי יונה בן דוד, מומחה ובעל שם רב בענף הרכב בארץ ובעולם.

החברה פועלת בשני מישורים: בתחום המכונים לבדיקות רכב ורישוי שנתי (טסט לרכב) ובתחום הפיתוח והייצור של ציוד ממוחשב ומתקדם לבדיקות רכב.

לקומפיוטסט פריסה ארצית של 15 מכוני בדיקה לרכב, שבהם מבצעים, בין השאר, בדיקות קניה לרכב בנזין, לרכב דיזל ולרכבי שטח, בדיקות לפני תום אחריות היצרן ורישוי שנתי (טסט).

מיד עם הקמתה, החלה החברה בייצור של יחידות בדיקה לרכב, ממוחשבות וייחודיות, הידועות בשם VCT : Vehicle Characteristic Tester. יחידות אלה סורקות את כל מערכות הרכב, בודקות את מאפייניו ומעבירות את התוצאות לדו"ח חדשני, צבעוני ומפורט. הן הבדיקות והן הדו"ח ייחודיים לחברת קומפיוטסט בלבד.

מאז הקמתה ועד היום, קומפיוטסט מרכיבה ומפעילה תחנות בדיקה לרכב בישראל ובמדינות רבות בעולם. זו החברה היחידה בעולם אשר מתכננת, מפתחת ומייצרת מכשירים לרישוי ולבדיקות רכב ואף מפעילה תחנות בדיקה ממוחשבות לסריקות רכב. תחנות אלה מותאמות למערך החוקים של כל מדינה.

צוות מיומן של טכנאים ומפעילים נשלח לחו"ל כדי להרכיב, לכייל ולתפעל את המכשירים לכל אורך חייהם. המדינות שבהן מופעלות תחנות הבדיקה הן: אנגליה, גרמניה, בלגיה, קנדה, סין, ספרד, הונגריה, רומניה, איטליה, טורקיה, קולומביה, אקוודור, אורוגוואי, ברזיל ועוד.

בעשורים האחרונים עוסקת החברה במחקר, תכנון ופיתוח של ציוד לבדיקת רכב, המיועד, כאמור, לשימוש בישראל ובעולם. הדבר נעשה בשיתוף עם מוסדות מדעיים רבים, הן בארץ והן ברחבי העולם. בין הפיתוחים העיקריים: ציוד ממחושב לבדיקות רכב, מכשירים לבדיקות מנועי בעירה פנימית, מכשירי דינמומטר למנועים ולשלדה, מדי בלמים, תוכנת מחשב לחישוב מחיר הרכב ועוד.

הלקוחות העיקריים של קומפיוטסט בישראל הם: אגף ההנדסה של צה"ל, משרד התחבורה, מכוני הרישוי לרכב, חברות ציבוריות קואופרטיבים וחברות הליסינג (אגד, דן, סולל בונה, שלב, אוויס, באדג'ט, אלדן, אלבר, שלמה סיקסט ואחרים).

קומפיוטסט ישראל לא רק מפעילה את הטכנולוגיה העדכנית ביותר בעולם אלא היא גם החברה היחידה המותאמת לסטנדרטים הבינלאומיים לבדיקות רכב. לדוגמא: בהתאם לכללים שנקבעו, יש לבדוק את הרכב בתנאי הדרך, כלומר, במהירויות הנסיעה. עד היום דרישה זו הושגה ומולאה רק ע"י ה VCT של קומפיוטסט.

הנסיון הרב והמומחיות של יונה בן דוד וצוות הפיתוח והייצור מאפשר בדיקות יעילות, אמינות וחדשניות לכל כלי הרכב.

אודות2
אודות2
אודות1
אודות1

homeicon1 03 בחר שירות